Styrelse

2020/2021

 

Ordföranden Johanna Räntfors (Västra Götaland)

Louise Laurell (Skåne)

Sekreterare Godfried van Agthoven (Västra Götaland)
Kassör Louise Kindgren (Skåne)
Vetenskaplig sekreterare Gabriel Otterman (Uppsala)
Ledamöter Beata Skanse (Skåne)
Åsa Kastbom (Östergötland)
Victoria Dixon (Stockholm)
Elisabeth Gold (Uppsala)
Fredrik Quarles van Ufford (Dalarna)
Stefan Rune (Stockholm)
Peter Wide (Östergötland)
BLU representant Emma Holtz (Östergötland)

Kontakt med styrelsen:

    Tidigare styrelser:

    2019/2020

     

    Ordföranden Johanna Räntfors (Västra Götaland)

    Louise Laurell (Skåne)

    Sekreterare Godfried van Agthoven (Västra Götaland)
    Kassör Louise Kindgren (Skåne)
    Vetenskaplig sekreterare Gabriel Otterman (Uppsala)
    Ledamöter Beata Skanse (Skåne)
    Åsa Kastbom (Östergötland)
    Victoria Dixon (Stockholm)
    Elisabeth Gold (Uppsala)
    Fredrik Quarles van Ufford (Dalarna)
    Stefan Rune (Stockholm)
    Peter Wide (Östergötland)
    BLU representant Emma Holtz (Östergötland)

    2018/2019

    Ordföranden Johanna Räntfors

    Peter Wide

    Sekreterare Godfried van Agthoven
    Kassör Louise Laurell
    Vetenskaplig sekreterare Steven Lucas
    Ledamöter Beata Skanse

    Åsa Kastbom

    Victoria Dixon

    Elisabeth Gold

    Gabriel Otterman

    Fredrik Quarles van Ufford

    BLU representant Ulrika Caverius Ladegaard

    2017/2018

    Ordföranden Johanna Räntfors

    Peter Wide

    Sekreterare Godfried van Agthoven
    Kassör Louise Laurell
    Vetenskaplig sekreterare Steven Lucas
    Ledamöter Beata Skanse

    Åsa Kastbom

    Victoria Dixon

    Elisabeth Gold

    Gabriel Otterman

    BLU representant Ulrika Caverius Ladegaard

    2016/2017

    Ordföranden Gabriel Otterman (Uppsala)

    Peter Wide (Östergötland)

    Sekreterare Godfried van Agthoven (Västra Götaland)
    Kassör Louise Laurell (Skåne)
    Vetenskaplig sekreterare Steven Lucas (Uppsala)
    Ledamöter Per Borgström (Stockholm)

    Johanna Räntfors (Västra Götaland)

    Sara Steinwall Larsen (Jönköping)

    Beata Skanse (Skåne)

    Åsa Kastbom (Östergötland)

    BLU representant Erik Rejnevik (Västerbotten)

    2015 / 2016

     Ordföranden Gabriel Otterman (Uppsala)
    Marie Köhler (Region Skåne)
     Sekreterare Peter Wide (Östergötland)
     Kassör Louise Laurell (Region Skåne)
     Vetenskaplig sekreterare: Steven Lucas (Uppsala)
     Ledamöter Per Borgström (Stockholm)
    Sara Steinwall Larsen (Jönköping)
    Godfried van Agthoven (Västra Götaland)
    Beata Skanse (Region Skåne)
    Johanna Räntfors (Västra Götaland)
     Representant för BLU: Erik Rejnevik (Västerbottens län)

     


    access_time 2021-02-01 09:58:31